Skeleton - en to ro_RO translation catalogue (111 entries)

en: Let us help you, we have got a few tips for you to find it.
ro_RO: Dă-ne voie să te ajutăm, avem câteva ponturi pentru tine.

en: Search
ro_RO: Caută

en: <strong>Look</strong> for it in the most popular categories.
ro_RO: <strong>Caută</strong> în categoriile populare

en: Subscribe now
ro_RO: Abonează-te acum

en: Your name
ro_RO: Numele tău

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Attachment
ro_RO: Fişier ataşat

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Select a category
ro_RO: Selectează o categorie

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Description
ro_RO: Descriere

en: All categories
ro_RO: Toate categoriile

en: Publish a listing
ro_RO: Adaugă un anunţ

en: Edit your listing
ro_RO: Editează anunţul

en: Send to a friend
ro_RO: Trimite unui prieten

en: Contact publisher
ro_RO: Contactează editorul

en: Search results
ro_RO: Rezultatele căutării

en: Search results: %s
ro_RO: Rezultatele căutării: %s

en: Dashboard
ro_RO: Panou control

en: %s's profile
ro_RO: Profilul utilizatorului %s

en: Account
ro_RO: Cont

en: Listings
ro_RO: Anunţuri

en: Alerts
ro_RO: Alerte

en: Update account
ro_RO: Actualizează contul

en: Change email
ro_RO: Modifică e-mail

en: Change username
ro_RO: Modifică numele de utilizator

en: Change password
ro_RO: Modifică parola

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Recover password
ro_RO: Recuperează parola

en: Create a new account
ro_RO: Creează un cont nou

en: General Information
ro_RO: Informaţii generale

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Price
ro_RO: Preţ

en: Listing Location
ro_RO: Locaţia anunţului

en: City Area
ro_RO: Zona oraşului

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Seller's information
ro_RO: Informaţii vânzător

en: Name
ro_RO: Nume

en: Show e-mail on the listing page
ro_RO: Afişează e-mail-ul în pagina anunţurilor

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Publish
ro_RO: Publică

en: Related listings
ro_RO: Anunţuri asemănătoare

en: Edit item
ro_RO: Editare

en: No listings have been added yet
ro_RO: Nu au fost adăugate anunţuri momentan

en: List
ro_RO: Listă

en: Grid
ro_RO: Grilă

en: There aren't listings available at this moment
ro_RO: Nu sunt anunţuri disponibile în acest moment

en: Useful information
ro_RO: Informaţii utile

en: Avoid scams by acting locally or paying with PayPal
ro_RO: Evitaţi escrocheriile şi plătiţi direct (în mână) sau prin PayPal

en: Never pay with Western Union, Moneygram or other anonymous payment services
ro_RO: Niciodată nu plătiţi prin Western Union, Moneygram sau alte servicii anonime de plată.

en: Don't buy or sell outside of your country. Don't accept cashier cheques from outside your country
ro_RO: Nu cumpăraţi sau vindeţi înafara ţării voastre. Nu acceptaţi cecuri dinafara ţării

en: This site is never involved in any transaction, and does not handle payments, shipping, guarantee transactions, provide escrow services, or offer "buyer protection" or "seller certification"
ro_RO: Acest site nu este implicat în nici o tranzacţie şi nici nu controlează plăţile, transportul, garanţia tranzacţiilor, nu oferă "protecţia cumpărătorului" dar nici "certificarea vânzătorului".

en: Mark as...
ro_RO: Marchează ca...

en: Publish your ad for free
ro_RO: Publică-ţi anunţul gratuit

en: Public Profile
ro_RO: Profil public

en: Logout
ro_RO: Ieşire

en: City
ro_RO: Oraş

en: Country
ro_RO: Ţara

en: Your search
ro_RO: Căutarea ta

en: listings with pictures
ro_RO: anunţurile cu foto

en: Show only
ro_RO: Arată doar

en: Region
ro_RO: Judeţ

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Leave your comment (spam and offensive messages will be removed)
ro_RO: Lasă un comentariu (mesajele ofensatoare şi cele spam vor fi şterse)

en: Your e-mail
ro_RO: E-mail-ul tău

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: Delete your comment
ro_RO: Şterge-ţi comentariul

en: Delete
ro_RO: Şterge

en: The listing is expired. You can't contact the publisher.
ro_RO: Acest anunţ este expirat. Nu mai puteţi contacta editorul.

en: It's your own listing, you can't contact the publisher.
ro_RO: Aceasta este pagina ta de anunţuri, nu poţi contacta editorul.

en: You must log in or register a new account in order to contact the advertiser
ro_RO: Trebuie să fi autentificat sau înregistrat cu un cont nou pentru a putea contacta advertiserul

en: Register for a free account
ro_RO: Înregistrare cont nou gratuit

en: Your e-mail address
ro_RO: Adresa ta e-mail

en: Phone number
ro_RO: Număr telefon

en: This action can not be undone. Are you sure you want to continue?
ro_RO: Această acţiune nu este reversibilă. Eşti sigur că doreşti să continui?

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Your email address
ro_RO: Adresa ta de e-mail

en: Your friend's name
ro_RO: Numele prietenului tău

en: Your friend's e-mail address
ro_RO: Adresa de e-mail a prietenului tău

en: <strong class="publish">Published date</strong>: %1$s
ro_RO: <strong class="publish">Data publicării:</strong> %1$s

en: <strong class="update">Modified date:</strong> %1$s
ro_RO: <strong class="update">Data modificării:</strong> %1$s

en: Location
ro_RO: Locaţie

en: Name: %s
ro_RO: Nume: %s

en: Phone: %s
ro_RO: Telefon: %s

en: Activate
ro_RO: Activează

en: There are no results matching "%s"
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate corespunzătoare criteriului "%s"

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Current e-mail
ro_RO: E-mail actual

en: New e-mail
ro_RO: E-mail nou

en: Current password
ro_RO: Parola curentă

en: New password
ro_RO: Parola nouă

en: Repeat new password
ro_RO: Repetă parola nouă

en: Delete account
ro_RO: Şterge cont

en: Password
ro_RO: Parola

en: Forgot password?
ro_RO: Parolă uitată?

en: Remember me
ro_RO: Ţine-mă minte

en: Log in
ro_RO: Autentificare

en: User type
ro_RO: Tip utilizator

en: Cell phone
ro_RO: Număr tel. mobil

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: City area
ro_RO: Cartier

en: Website
ro_RO: Site web

en: Repeat password
ro_RO: Repetă parola

en: Alert
ro_RO: Alertă

en: This action can't be undone. Are you sure you want to continue?
ro_RO: Această acţiune nu este reversibilă. Eşti sigur că vrei să continui?

en: You do not have any alerts yet
ro_RO: Nu ai nici o alertă momentan

en: Latest listings
ro_RO: Ultimele anunţuri

en: Send me a new password
ro_RO: Trimite-mi o parolă nouă

en: You have sucessfully subscribed to the alert
ro_RO: Te-ai abonat cu succes la alertă

en: There was a problem with the alert
ro_RO: Se pare că există o problemă cu alerta
